ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Hakkımızda

#farkyoksevgivar

Vizyonumuz

Eğitimde bireysel farklılıkları göz önüne alarak; Özel Eğitim alanında Türkiye’nin ilkeli, öncü ve yenilikçi kurumu olmak. En özel ve en kapsamlı kurum olarak programlarımızı sosyal hayata entegre edebilmenin yanı sıra ulusal ve uluslararası vizyonda söz sahibi olmak ve projelerde bulunmak.

Otizmli sporcuların olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edip, ülkemize madalyalar getirmesi ve otizmli bireylerin üzerinde spor eğitiminin olumlu etkisini dünyaya kanıtlamak en büyük vizyonumuzdur.

 

Amacımız?

Marmara Otizm olarak; otizmli bireyleri spor ve yaşam programları dahilinde hayata hazırlamak, farkındalıklarını ve yaşam kalitelerini artırmak, bağımsız hareket edebilme becerilerini geliştirebilmek spor yaparken aynı anda bilişsel ve duyuşsal anlamda gelişimlerine destek olmak temel amacımızdır.

Otizmde bir ilk olarak uyguladığımız ve başarısının her geçen gün daha da arttığını gözlemlediğimiz OBBEP’i ( Otizm de bireyselleştirilmiş bütünsel eğitim programı ) her geçen gün daha fazla Otizmli bireye ulaşmasını sağlamak.

Neden biz

  • Türkiye’de Spor ve Özel eğitimi bir aradauygulayan kurumuz.
  • 65’e yakın eğitmen kadromuz ile hizmetinizdeyiz.
  • Bu güne kadar 500’ün üzerinde Otizmli bireye bire bireğitim vermenin gururunu yaşıyoruz.
  • 5 Türkiye Şampiyonu 10 Türkiye İkincisi 7 Türkiye 3. Sü olmak üzere 100’e yakın lisanlı sporcu yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.
  • 1600 m2 açık alan, 600 m2 kapalı alan ile tüm bireylere uygun hizmet verebilecek kapasiteye sahibiz.
  • Biz Sevgi, Saygı ve Spor diyoruz.
  • Biz işimizi çok seviyoruz.
  • Biz Çocuklarımızı çok seviyoruz.

Marmara otizm olarak;

Öncelikle öğrencimize belirli beceri, davranış ve kazanımlarının ortaya çıkartılabileceği testler uyguluyoruz. Bu testler sonucunda her bireye “Özel” bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri kapsayan bireyselleştirilmiş bütünsel bir hedef programı hazırlıyoruz. Bire bir ve tam günlük bir eğitim ile kısa zamanda çok büyük işler başarıyor ve ailelerimizin yüzündeki mutluluğu tatmanın heyecanını yaşıyoruz.

Call Now Button
Open chat