ArabicEnglishTurkish

02163956240 info@marmaraotizm.com.tr İş Başvurusu Veli Girişi
Neler Yapıyoruz?
 • Marmara Otizm olarak; Öncelikle öğrencimize belirli beceri, davranış ve kazanımlarının ortaya çıkartılabileceği testler uyguluyoruz.
 • Bu testler sonucunda her bireye “Özel” bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri kapsayan bireyselleştirilmiş bütünsel bir hedef programı hazırlıyoruz.
 • Bire bir ve tam günlük bir eğitim ile kısa zamanda çok büyük işler başarıyor ve ailelerimizin yüzündeki mutluluğu tatmanın heyecanını yaşıyoruz.
Amacımız Nedir?

Marmara Otizm olarak; otizmli bireyleri spor ve yaşam programları dahilinde hayata hazırlamak, farkındalıklarını ve yaşam kalitelerini artırmak, bağımsız hareket edebilme becerilerini geliştirebilmek, spor yaparken aynı anda bilişsel ve duyuşsal anlamda gelişimlerine destek olmak temel amacımızdır.

Otizmde bir ilk olarak; uyguladığımız ve başarısının her geçen gün daha da arttığını gözlemlediğimiz OBBEP’i ( Otizm de bireyselleştirilmiş bütünsel eğitim programı ) her geçen gün daha fazla Otizmli bireye ulaşmasını sağlamak.

Neden Biz?

Çünkü;

 • Türkiye’de Spor ve Özel eğitimi bir arada uygulayan kurumuz.
 • 65’e yakın eğitmen kadromuz ile hizmetinizdeyiz.
 • Bu güne kadar 500’ün üzerinde Otizmli bireye bire bir eğitim vermenin gururunu yaşıyoruz.
 • 5 Türkiye Şampiyonu 10 Türkiye İkincisi 7 Türkiye 3. Sü olmak üzere 100’e yakın lisanlı sporcu yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.
 • 1600 m2 açık alan, 600 m2 kapalı alan ile tüm bireylere uygun hizmet verebilecek kapasiteye sahibiz.
 • Biz Sevgi, Saygı ve Spor diyoruz.
 • Biz işimizi çok seviyoruz.
 • Biz Çocuklarımızı çok seviyoruz.

Çünkü bizim için #FarkYokSevgiVar

Eğitim Programlarımız

Yaşam Koçluğu Programı

Bireye tam gün verilen en kapsamlı bütünsel eğitim türüdür. Eğitim koordinatörü ve yaşam koçunun bireyin beceri ve yaşamsal profiline uygun olarak hazırladığı hedef programların hazırlandığı, uygulandığı programdır.

Kreş ve Okula Hazırlık Programı

Bireyin eksik olduğu sosyal öz güven ve akademik başarının kazandırılması amacıyla okul öncesi, devamı ve sonrasında planlanan okula entegre odaklı ve gölge eğitmen sistemiyle devam eden programdır.

Minik/Junior Yaşam Programları

2 – 5 yaş arasında olan bireylerin bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini ve davranışlarını kazandırmaya yönelik olan bütünsel bir çalışmadır.

Sosyal Adaptasyon Programı

Bireyin çevreyle, kişilerle, canlı/cansız tüm varlıklarla iletişime geçmesi ve çalışmaların tekdüze olmasını önlemek sosyal bir varlık haline getirmek için planlı yapılan oryantasyon çalışmalarıdır.

Akademik Beceri Destek Programı

Kurum bünyemizdeki özel eğitim birimindeki koordinatör psikoloğumuz eşliğinde özel eğitimciler tarafından verilen eğitimdir, bu programda bireyin akademik yönden gelişimi hedeflenir.

ÖzBakım-Yaşam Becerisi Programı

Günlük hayatını devam ettirebilecek olan becerilerini kazandırmaya yöneliktir. Bu programda kazandırılması gereken tüm beceri ve davranışlar günün 24 saatine uyarlanarak programlanır.

Sportif Programlarımız

Temel Sportif Beceri

Temel Sportif Beceri Programı

Bisiklet

Kurumumuzda, fiziksel yeterliliğe sahip her çocuğun hedef programında yer alan bir beceri programıdır.

Paten

Bireylerin tamamen denge ve fizik kondisyonuna dayalı bir spor olduğundan harcanılan enerji vücut şekillenmesine fayda sağlar.

Futbol

Futbol

Kayak

Kayak

Basketbol

Basketbol

Yüzme

Suyun her insan için vermiş olduğu rahatlama, deri ve gözeneklerin açılması sayesinde verdiği rahat nefes alma, huzur ve psikolojik etki, otizmli çocuklarda da gözükmektedir.

Masa Tenisi

Bireylerde masa tenisinin getirdiği fiziksel, zihinsel ve duygusal stres diğer ortamlarda zorluklarla nasıl başa çıkılacağını öğretir.

Kort Tenisi

Kort Tenisi

Binicilik

Ata binme sürecinde vücudun tüm büyük kas gruplarını çalıştırmaktadır.

 Atletizm

Atletizm branşları değişkenlik gösterir. Ortak hedefler ise Bireylerin farklı ilgi ve yeteneklerine göre, vücudu zinde tutma, farkındalığı artırma, hızlı kalori yakma, disiplin ve spor ahlakı oluşturmaktır.

Bocce

Stratejik ve teknik bir spor olan Bocce, bilişsel zekayı geliştirerek muhakeme yeteneğini artı

Bowling

Bireyde esneklik artırarak, kaslarda gerileme ve bir çok kasın bir arada çalışmasını sağlar.

Cimnastik

Cimnastik

Terapi Programlarımız

Ergoterapi (Duyu Bütünleme)

Bireye ihtiyaçları doğrultusunda uzman eğitmenlerin rehberliğinde yapılan duyu bütünleme, SHERBORNE, oyun terapisi gibi duyusal terapilerde yaşam koçu bireye yardımcı ve destekçi konumundadır.

Dil ve Konuşma Terapisi

Özel eğitim birimi bünyesindeki Konuşma terapisti ve dil-konuşma uzmanları tarafından verilen bu eğitiminde yaşam koçu çalışmaların devamlılığını arttırmak, ve başarı yüzdesine fayda sağlamakla görevlidir.

Masaj Terapisi

Masaj Terapisi

At Terapisi

Hipoterapi at üstünde egzersiz sayesinde beden kaslarını çalıştırmayı hedef alan başarılı bir tedavi türüdür. Ata binme sürecinde vücudun tüm büyük kas gruplarını çalıştırmaktadır.

Hidroterapi ( Su Terapisi)

Su Terapisi

Müzik ve Ritim Terapisi

Birey yetenekleri doğrultusunda bir müzik aleti çalma ve bu alanda uzmanlaşma eğitimi alır. Profesyonel ekipler tarafından verilen bu eğitimde yaşam koçu bireyin bu beceriyi kazanmasında destekçisi konumundadır.

Kum Terapisi

Kum Terapisi

Dans ve Hareket Terapisi

Dans ve Hareket Terapisi

Fizyoterapi

Fizyoterapi

6

Eğitim Danışmanı

60

Yaşam ve Spor Lideri

4

Özel Eğitim Uzmanı

1

Çocuk Gelişim Uzmanı

1

Psikolog

1

Ergoterapist

WhatsApp chat